Svatba v okolí Prahy

Najít vhodné místo pro svatbu, tak aby splňovalo téměř všechny představy snoubenců, není snadná věc. Při prvních obhlídkách se většina míst jeví jako ideální, ale s postupným zjišťováním podmínek pro uspořádání svatební hostiny (kapacita míst pro svatební hostinu, kapacita ubytování, kombinace obřadního místa s místem hostiny, doprava na místo a tak dále) se jejich rozhodování prodlužuje a často vyvstávají první otazníky.

Nakonec pak snoubenci volí místo, které i přes určité překážky i jejich nároky z velké většiny splňuje. Vybrat správnou a vhodnou lokalitu pro vaši svatbu je zásadní věc, jelikož vše ostatní se od něj odvíjí. Ideální je mít dostatek prostoru nejen pro svatební hostinu i obřad, ale také pro ubytování hostů na stejném místě nebo alespoň v jeho okolí. Usnadní to logistiku, delší přejezdy a je to pro všechny mnohem komfortnější.

Mnoho z vás sní o svatbě na zámku nebo svatbě v krásném prostředí obklopeném přírodou. V České republice existuje mnoho míst, která tato přání splňují. V tomto článku zmíním několik z nich. Jedná se o místa v okolí Prahy, na kterých svatby připravujeme a vytyčím zde výhody, které Vám mohou pomoci ve Vašem rozhodování.

Svatba v okolí PRAHY

Svatba na zámku Niměřice

Svatba v okolí Prahy, Zámek Niměřice

Místo s velmi krásným a rozsáhlým parkem, kde se pod dvěma starými vrbami ve stínu slunce konají svatební obřady. Hostina pak probíhá v loveckém sále, jehož dominantou je masivní rodinný krb nesoucí emblém původních majitelů zámku. Součástí zámeckého komplexu je ubytování, jehož kapacita je cca 80 míst. Toto místo je vhodné pro svatby od 50 až 150 hostů. Kromě ubytování zámek neposkytuje další služby, takže svatební hostinu zajišťuje vybraná cateringová firma.

Velkou výhodou tohoto místa vidím v soukromí, které zámek nabízí a v komplexnosti místa pro všechny důležité atributy jako je svatební obřad, hostina i ubytování. Zámecký park pak vybízí k procházkám a je také velmi oblíbený pro novomanželské focení.

Svatba na Chateau Mcely

Svatba v okolí Prahy, Chateau Mcely

Moderní a stylový komplex poskytující služby na té nejvyšší úrovni. Toto místo je vhodné pro velmi náročnou klientelu s cílem uspořádání luxusní svatby. 
Chateau Mcely jsou známé pro svou výtečnou kuchyni, spa, velmi klidné a příjemné prostředí s absolutním soukromím a skvělým servisem. Je to místo vhodné pro svatby jak v létě, tak v zimě. Maximální kapacita pro vnitřní hostinu je 90 osob, pro větší počet je nutné zajistit stan. Hotel disponuje 24 pokoji, takže zde ubytujete okolo 55 osob. 

Celý zámek je obklopen krásným anglickým parkem, jehož součástí je meditační zahrada, vyhlídka a tekoucí kašna. Pokud hledáte nadstandardtní služby a exkluzivní prostředí, jsou Chateau Mcely pro vás tím pravým místem.

Svatba na Zámku Bon Repos

Svatba v okolí Prahy, Zámek Bon Repos

Barokní zámek se nachází necelých 50 minut jízdy od Prahy. Jedná se o krásné historické místo poskytující absolutní soukromí. Rozsáhlý park obklopuje celý zámek. Poloha zámku je velkou výhodou pro konání večerní párty. Téměř všude jsme limitováni ukončit venkovní zábavu ve 22:00. Zde, v lesích a zároveň ne tak daleko do první vesnice, nikoho rušit nebudete. Bon Repos je velmi oblíbený, jelikož jeho umístění, exteriér i interiér nabízí snoubencům i jejich hostům dokonalé svatební prostředí. Je proto nutné si toto místo včas rezervovat. Svatby se zde konají od 30 až po 150 osob. Zámek neposkytuje žádné jiné služby než pronájem svatebních prostor a ubytování, takže o hostinu se vám postará extérní cateringová firma.

Svatba v Paláci Lobkowicz

Svatba v Praze, Palác Lobkowicz

Místo s jedním z nejkrásnějších výhledů na Prahu. Lobkovický palác je jediným soukromým objektem Pražského hradu. Poskytuje širokou nabídku možností konání svatební hostiny i svatebního obřadu. Ten nejznámější je sál císařský a balkónový, jehož součástí je terasa poskytující ty nejkrásnější výhledy. Na tomto místě často probíhá welcome drink pro uvítání hostů a následně se pokračuje do obřadní síně a dále do místa, kde probíhá svatební recepce. Toto místo mám velmi ráda, jelikož se v něm odráží umění a historie našich předků a navíc zde funguje perfektní servis od samé přípravy až po svatební den.

Počet osob: od 20 až po 300 osob

Svatba v hotelu Augustine Prague

Svatba v Praze, Hotel Augustine Prague

Bývalý klášter augustiánských mnichů přestavěný do hotelové komplexu v historickém centru Prahy. Nachází se na Malé Straně, mezi Karlovým mostem a Pražským hradem. Jeho historie sahá až do 13. století. Hotel stále zachovává svůj historický ráz ve svém moderním pojetí. Svatby většinou probíhají ve sluneční zahradě a následně se hosté přesunou na terasu. Večerní party se pak přesouvá do Svatotomášské pivnice. Maximální kapacita hostů pro obřad i hostinu je 100 osob. Ve velmi těsné blízkosti hotelu se nacházejí Valdštejnské zahrady, které jsou velmi oblíbené pro svatební focení.